Close
Type at least 1 character to search
Back to top

3 POWODY, DLA KTÓRYCH…

 TWOJA STRONA INTERNETOWA JEST NAJWAŻNIEJSZA

TWOJA STRONA JEST NAJWAŻNIEJSZYM NARZĘDZIEM MARKETINGOWYM DLA TWOJEJ FIRMY

Twoja strona jest najważniejszym narzędziem marketingowym dla Twojej firmy. Dla 3 miliardów internautów jest to wirtualny odpowiednik fizycznego biznesu. Pomyśl o tym: kiedy chcesz dowiedzieć się więcej o firmie, zwykle zwracasz się do Google i wyszukujesz, a następnie trafiasz na ich stronę internetową. To samo dotyczy produktów i usług, których szukasz.

Pomoc Twoim użytkownikom w postaci angażującego kontentu.
Jako firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych i marketingiem, kiedy tylko ktoś szuka Entropy State Zone, zwykle trafia na naszą stronę internetową jako główne źródło informacji o naszych usługach, naszej pracy i zespole.

A więc dla każdej firmy, która oferuje usługi, użytkownicy nieuchronnie zwrócą się do pracy wykonanych dla poprzednich klientów i do sekcji ich prezentacji na stronie internetowej. Użytkownicy przeglądający stronę internetową uzyskują w ten sposób najistotniejsze wiadomości: to, co widzą i co czytają, wpływa na postrzeganie firmy lub marki w procesie podejmowania decyzji przez użytkownika. Według Statisty do 2019 roku ponad 2 miliardy ludzi ma kupować towary i usługi przez internet. Tak więc, posiadanie najlepszych treści na swojej stronie internetowej jest ważne, aby Twoja strona działała jako główne narzędzie marketingowe.

Publikowanie postu blogowego co najmniej 4 razy w tygodniu może prowadzić do wzrostu ruchu na stronach internetowych, może budować autorytet strony internetowej, i umożliwia czytelnikom angażowanie się w działalność biznesową poprzez pozostawianie komentarzy, jak również dzielenie się cennymi treściami z innymi użytkownikami za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

KONTAKT Z UŻYTKOWNIKIEM NA DOWOLNYM URZĄDZENIU

Jeśli Twoja strona została zbudowana poprawnie, to na pewno jest mobilna. Być może zastanawiasz się, dlaczego jest to jeden z powodów, dla których strona internetowa jest najważniejszym narzędziem marketingowym. Cóż, jak coraz więcej użytkowników przeglądać sieć na smartfonach (więcej niż na komputerach – według Google), ważne jest, aby nie przegapić możliwości zdobycia nowych liderów, nie mając lub posiadając nieresponsywną stronę internetową.

Co więcej, w pełni zoptymalizowana strona mobilna będzie nagradzana przez Google, a tym samym Twoja strona będzie miała wyższą pozycję w wyszukiwarkach. (Konwersja także będzie wyższa: Google ogłosiło, że będzie karać strony, które nie spełniają standardów AMP.). Wyższy ranking oznacza oczywiście większą widoczność Twojej strony internetowej i więcej możliwości rozwoju.

Mobile-responsive jest również ważne dla marketingu e-mail. Jeśli używasz e-mail marketingu w ramach marketingu przychodzącego do tworzenia połączeń z klientami, to ostatecznym celem jest, aby chcieli oni kliknąć na linki. 74% właścicieli smartfonów używa swoich urządzeń do sprawdzania wiadomości e-mail, a telefony komórkowe stanowią obecnie 51% wszystkich otwartych wiadomości e-mail. Jeśli jednak Twoja strona nie reaguje, kliknięcia te nie doprowadzą do żadnych konwersji, a Ty zostawisz swoich potencjalnych klientów ze złym pierwszym wrażeniem.

INTELIGENTNA STRONA INTERNETOWA

Witryna, która generuje treści na podstawie odwiedzających ją osób, jest uważana za witrynę inteligentną. Systemy takie jak HubSpot, Act-On i nasz własny Open Enterprise Intelligence mogą dać właścicielom firm, webmasterom i marketerom ogromne ilości wglądu w zachowania i potrzeby ich odwiedzających. Dzięki temu dowiesz się, jakiego rodzaju treściami użytkownicy są najbardziej zainteresowani, a także będziesz mógł tworzyć treści, które naprawdę spełnią potrzeby Twoich użytkowników.

W zależności od zachowania odwiedzających, zawartość strony może ulec zmianie lub rozszerzeniu. Im bardziej strona internetowa jest dostosowana do potrzeb odwiedzającego, tym większe są szanse, że w końcu stanie się leadem, a nawet klientem w dalszej perspektywie.

Łatwym sposobem na rozpoczęcie spersonalizowanej podróży zwiedzającego jest korzystanie z blogów. W zależności od kategorii bloga można wybrać niestandardowe połączenia do działania. Na przykład, jeśli blog jest o rozwoju Internetu, upewnij się, że wyświetlenie odpowiedniego ebook rozwoju jako darmowy ebook, aby zaoferować więcej zaangażowania czytelników stron internetowych i dać odwiedzającym wiedzieć więcej o tym, co robi Twoja firma. Adaptacja treści w zależności od zachowania klienta pozwoli mu dowiedzieć się więcej o firmie i rozpocząć budowanie relacji opartych na zaufaniu.

PODSUMOWUJĄC

Twoja strona jest Twoim najważniejszym atutem marketingowym, nie tylko dlatego, że działa jako sprzedawca i ambasador marki, ale dlatego, że możesz użyć swojej strony internetowej do autentycznego połączenia się z potencjalnymi klientami, czy to poprzez angażowanie treści, mobile-responsive layout lub inteligentną analitykę i personalizację. Jeśli Twoja strona nie osiąga teraz wszystkich tych celów, to wszystko jest w porządku. Jest to zdecydowanie iteracyjny proces, a niewiele stron internetowych, jeśli w ogóle, może osiągnąć wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli jednak dodasz te cele do swojej ogólnej strategii marketingowej i będziesz pracować nad ich realizacją, jesteśmy przekonani, że Twoja firma będzie się nadal rozwijać.